Hrvatska gospodarska komora donijela je Odluku da se, uslijed epidemije koronavirusa i temeljem Odluke Stožera civilne zaštite RH o mjerama ograničavanja društvenih okupljanja, rada u trgovini, uslužnih djelatnosti i održavanja sportskih i kulturnih događaja, privremeno ukida obveza plaćanja članarine tvrtkama kojima je onemogućeno poslovanje.

„Ovo je situacija u kojoj svi moramo ponijeti teret i pokazati solidarnost. Smanjujemo plaće i odgađamo sve troškove koji nisu neophodni za funkcioniranje. Fokus svih naših aktivnosti je na rješavanju problema poduzetnika. Naše stručne službe dobivaju na tisuće upita dnevno, a kontaktni centar odgovara od 0 do 24“, istaknuo je predsjednik HGK Luka Burilović.

Financijska služba HGK napravila je analizu i donijeta je odluka da se za iduća tri mjeseca, odnosno dok god bude potrebno, ovisno o razvoju situacije, ukida članarina za sve poduzetnike koji zbog teške situacije u kojoj su se našli ne ostvaruju prihod.

„S obzirom na trenutno stanje ovaj korak je samo logičan nastavak našeg nastojanja da što više olakšamo život poduzetnicima u ovoj krizi“, zaključio je Burilović.

 

Izvor: Hrvatska gospodarska komora

Leave A Comment

Posljednje novosti

Stipendije za TRANSFORMATOR program

23 lipnja, 2026|

Otvorene su prijave za TRANSFORMATOR, edukativni akceleratorski program koji je trenutno u svom trećem izdanju, a namijenjen je liderima mikro, malih i srednjih poduzeća te organizacija koje žele ojačati otpornost, učinkovitost i dugoročnu održivost svojeg [...]

EBRD-ov program Star Venture | Poziv za prijave Hrvatska

17 lipnja, 2026|

Europska banka za obnovu i razvoj (EBRD) s ponosom objavljuje pokretanje programa Star Venture u Hrvatskoj. Star Venture je EBRD-ov vodeći savjetodavni program za startupove s visokim potencijalom, koji nudi prilagođenu podršku široke mreže stručnjaka, [...]