Upravni odbor Hrvatske obrtničke komore upravo je donio Odluku kojom traži Skupštinu da oslobodi sve obrtnike plaćanja komorskog doprinosa u naredna tri mjeseca počevši od 1. travnja 2020. godine.

Dragutin Ranogajec, predsjednik HOK-a: “Smatramo da isključivo otpis svih javnih davanja može pomoći obrtnicima u prevladavanju ove krize. I to Hrvatska obrtnička komora prva pokazuje svojim primjerom oslobađajući sve obrtnike plaćanja komorskog doprinosa.

Vodeći računa i o razvoju situacije i sve većoj ugroženosti svih obrta u svim sektorima, tražimo otpis obveza za javna davanja umjesto odgode, jer odgoda neće zaustaviti otpuštanje radnika ni zatvaranje obrta.

U trenucima ove krize na raspolaganju smo obrtnicima za sva pitanja, neumorno radimo na rješavanju problema i nedoumica u poslovanju svih specifičnih obrtničkih branši i maksimalno smo uključeni u sve aktivnosti pri kreiranju gospodarskih mjera i kriterija. I dalje ćemo se, kako i do sada, snažno zalagati za opstanak najžilavijeg segmenta hrvatskog gospodarstva – obrtništva. Obrtnici i obrtnice tu smo s vama i za vas„.

 

Izvor: Hrvatska obrtnička komora

Leave A Comment

Posljednje novosti

Stipendije za TRANSFORMATOR program

23 lipnja, 2026|

Otvorene su prijave za TRANSFORMATOR, edukativni akceleratorski program koji je trenutno u svom trećem izdanju, a namijenjen je liderima mikro, malih i srednjih poduzeća te organizacija koje žele ojačati otpornost, učinkovitost i dugoročnu održivost svojeg [...]

EBRD-ov program Star Venture | Poziv za prijave Hrvatska

17 lipnja, 2026|

Europska banka za obnovu i razvoj (EBRD) s ponosom objavljuje pokretanje programa Star Venture u Hrvatskoj. Star Venture je EBRD-ov vodeći savjetodavni program za startupove s visokim potencijalom, koji nudi prilagođenu podršku široke mreže stručnjaka, [...]